Zajímavosti v okolí

Výpis turistických cílů a zajímavostí v okolí

Hrad a zámek Frýdlant

Hrad a zámek Frýdlant

Hrad a zámek Frýdlant patří mezi nejvýznamnější památky v České republice. Je dominantou města Frýdlant a symbolem celého Frýdlantského výběžku. Oblasti v severní části České rep..


Frýdlantský betlém

Frýdlantský betlém je vzácná historická a technická památka. Betlémy se vyvinuly z původních modelů jesliček, které měly připomínat zrození Ježíše Krista

Skalní hrad u Oldřichova v..

Skalní hrad u Oldřichova v Hájích známý také jako Loupežnický hrad jsou zbytky středověké tvrze v Česku . Nachází se na severu země, nedaleko Liberce , v Oldřichově v Hájích.

Frýdlantská rozhledna

Frýdlantská rozhledna

Frýdlantská rozhledna se nachází nad městem Frýdlant . Město leží cca 25 km severně od města Liberec v České republice. Frýdlantská rozhledna byla postavena v roce 1907


Obří sud

Obří sud

Obří sud je unikátní výletní restaurace umístěná ve velkém dřevěném sudu. Nachází se ve svahu nad obcí Lázně Libverda asi 30km severovýchodně od Liberce v České republice .


Bazilika Panny Marie Hejni..

Bazilika Panny Marie Hejnice

Bazilika Panny Marie Hejnice se nachází ve městě Hejnice na severu České republiky. Jedná se o barokní kostel. Ten byl postaven v místech starého poutního místa.


Krásná Máří

Krásná Máří je známá skalní vyhlídka (900 m.n.m) v Jizerských horách. Její okolí bylo vyhlášeno jako národní přírodní rezervace. Nachází se na severu České republiky nad městem H..


Klingerovo mauzoleum

Klingerovo mauzoleum

Mauzoleum nechali postavit roku 1901 potomci zakladatele textilního podniku. Ignaz Klinger začínal v roce 1839 jako faktor, který organizoval domácí předení bavlněné příze pro rů..


Frýdlantské cimbuří

Frýdlantské cimbuří je krásná vyhlídka na Hejnice a Frýdlantský výběžek. Nachází se nad údolím Černého potoka. Frýdlantské cimbuří známé též pod německým názvem Friedlander Zinne..


Hora Smrk

Hora Smrk

Hora Smrk je nevyšší hora v české části Jizerských hor . Nachází se na severu České republiky , nedaleko polských hranic. Hora Smrk je vysoká 1124 m n.m.

Nová Louka

Přírodní rezervace Nová Louka se nachází v severní části České republiky poblíž obce Bedřichov v Jizerských horách . Přírodní rezervace Nová Louka se rozkládá na ploše 32 ha v ..


Rašeliniště na Čihadle

Rašeliniště na Čihadle se nachází v sedle mezi Černou horou a Smědavskou horou, v Jizerských horách , na severu České republiky . Je jedním z nejznámějších vrcholových rašelinišť..
Nová Louka

10km, 

Nová Louka je bývalý lovecký zámeček, který dnes slouží jako hotel s restaurací. Nachází se v Česku , v Jizerských horách , poblíž Bedřichova . Nová Louka je v současnosti význam..


Stóg Izerski

Stóg Izerski je vrchol vysoký 1105 m n. m. Nachází se v polské části Jizerských hor nedaleko hranice s Českou republikou . Na vrcholu hory Stóg Izerski původně stávala dřevěná ..


Na Knajpě

Na Knajpě je přírodní památka v Jizerských horách. Nachází se na severu České republiky, přibližně 9 km jihovýchodně od města Hejnice. Přírodní památka Na Knajpě byla jako chráně..


Ski & Sun Świeradów Zdrój..

Ski & Sun Świeradów Zdrój je lyžařské středisko, které leží na svazích hory Stóg Izerski. Nachází se na polské straně Jizerských hor, mezi dolní stanicí kabinové lanovky u měst..


Schronisko

Schronisko Stóg Izerski je horská chata v nadmořské výšce 1060 m. n. m. Schronisko leží v polské části Jizerských hor , pod vrcholem Stóg Izerski . Pohled do historie Chata Schr..


Smědava

Smědava je horská chata v Jizerských horách, na severu České republiky. Leží asi 20 km severovýchodně od města Liberec , v horském sedle pod horou Jizera . U silnice mezi poutním..
Jizera

13km,  

Jizera je druhý nejvyšší vrchol Jizerských hor v České republice. Vrchol v nadmořské výšce 1122 m n.n. tvoří žulová skála. Jizera slouží jako kruhová vyhlídka na Jizerské hory. M..
Kabinová lanovka Stóg Izer..

14km,  

Kabinová lanovka Stóg Izerski je 2172 metrů dlouhá moderní lanovka na polské straně Jizerských hor . Dolní stanice se nachází u lázeňského města Świeradów-Zdrój . Horní stanice ..
Lázeňský dům Świeradów Zdr..

15km,  

Lázeňský dům Świeradów Zdrój je nejvýznamnější objekt cestovního ruchu ve městě Świeradów-Zdrój , v Polsku . Byl postaven na konci 19. století. O lázeňském domě Lázeňský dům Ś..
Świeradów-Zdrój

16km,  

Świeradów-Zdrój je lázeňské město v Polsku . Nachází se v jižní části země, v Dolnoslezském vojvodství, u hranic s Českou republikou . Pohledy do historie – Historie obce sahá do..
Jizerská magistrála

13km,  

Jizerská magistrála je rozsáhlá běžecká dráha. Nachází se v Jizerských horách na severu České republiky. Jizerská magistrála se rozkládá na 155 km. Nabízí na 20 nástupních míst. ..


Rozhledna Královka

Rozhledna Královka

Rozhledna Královka se nachází na severu České republiky , cca 2 km od obce Bedřichov v Jizerských horách . 12 metrová dřevěná rozhledna zde stála již od roku 1888. V roce 1906 b..


Skiareál Bedřichov

13km, 

Skiareál Bedřichov je známý lyžařský areál. Nachází se v centrální části Jizerských hor cca 10 km od města Liberec v České republice. Skiareál Bedřichov nabízí 8 vleků s přepra..
Lyžařský areál Lucifer – J..

15km,  

Lyžařský areál Lucifer – Josefův Důl se nachází v Josefově Dole na severu České republiky. Josefův Důl leží cca 15km od města Jablonec nad Nisou. Lyžařský areál Lucifer – Josefův..
Botanická zahrada Liberec

14km,  

Botanická zahrada Liberec je botanickým areálem s nejpestřejší expozicí exotických rostlin v České republice . Nachází se na okraji města Liberec na úpatí Jizerských hor v těsné..
Vyhlídková věž Lidové sady..

14km, 

Vyhlídková věž Lidové sady je součástí Kulturního centra Lidové sady ve městě Liberec . Nabízí velmi pěkný výhled na město, Ještědský hřbet a Jizerské hory. Objekt byl postaven v..

ZOO Liberec

ZOO Liberec

ZOO Liberec je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Nachází se na okraji města Liberec na severu České republiky. ZOO Liberec vznikla roku 1919.


Mariánskohorské boudy

16km, 

Mariánskohorské boudy se nacházejí na severu České republiky , cca 2 km severovýchodně od Josefova Dolu , v Jizerských horách , na Mariánskohorském hřebeni. Jedná se o malou osad..
Kaple 14 svatých pomocníků..

18km, 

Kaple 14 svatých pomocníků naleznete v těsné blízkosti státního hradu a zámku Grabštejn , který leží nedaleko města Hrádek nad Nisou , v Česku . Kaple 14 svatých pomocníků pocház..
Severočeské muzeum Liberec..

15km, 

Severočeské muzeum Liberec je nejstarší umělecko – průmyslové muzeum typu v České republice. Uchovává bohaté sbírky exponátů z nejrůznějších oborů lidské činnosti, které pocházej..
Protržená Přehrada na Bílé..

16km,  

Protržená Přehrada na Bílé Desné se nachází v severní části Česka , v Jizerských horách , cca 4 km od Josefova Dolu . Přehrada byla postavena v letech 1912 až 1915. Její stavbu i..
Plavecký bazén Liberec

15km, 

Plavecký bazén Liberec je rekreačně – relaxační centrum ve městě Liberec , na severu České republiky . Nachází se zde 150 metrů dlouhý nerezový tobogan. Bývá prezentován jako nej..
Hrad a zámek Grabštejn

18km, 

Hrad a zámek Grabštejn se nachází v obci Chotyně, cca 20 km od Liberec , nedaleko hranic s Německo . Patří k nejstarším hradům v severních Čechách . Hrad a zámek Grabštejn kdysi ..
Klášter Marienthal

17km, 

Klášter Marienthal je cisterciácký klášter v Německu . Nachází se v Sasku, v Horní Lužici, poblíž městečka Ostritz , na břehu Lužické Nisy. Klášter Marienthal byl založen v roce ..
Skiareál Severák

15km, 

Skiareál Severák se nachází v Jizerských horách na severu České republiky. Leží v obci Hrabětice. Skiareál Severák je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, kterým nabízí plné vyžití..
Jedlový Důl

16km,  

Jedlový Důl se nachází v severní části České republiky , v Josefově Dole v Jizerských horách a patří mezi jedinečná místa Jizerek. Celé údolí se rozkládá na více než 12 ha, je ..
Liberecká radnice

15km, 

Liberecká radnice je architektonická památka a symbol města Liberec . Nachází se na Benešově náměstí hned vedle místa kde stála původní radnice z roku 1602. Stará radnice už nest..
Rozhledna Slovanka

16km,  

Rozhledna Slovanka se nachází v katastru obce Hrabětice, cca. 3 kilometry od obce Janov nad Nisou v Jizerských horách. Jedná se o nejstarší kovovou vyhlídkovou věž v Česku. Je vy..
Josefův Důl

16km, 

Josefův Důl je obec, která leží v údolí řeky Kamenice v Jizerských horách , v České republice . Je to malebné a klidné místo, které nabízí celou řadu příležitostí pro výlety. H..
Hrad Hamrštejn

17km, 

Hrad Hamrštejn je zřícenina hradu ze 14. století. Nachází se v severní části České republiky , nedaleko města Liberec , cca 3 km jižně od města Chrastava . Hrad Hamrštejn leží vy..
Liberec

16km,  

Město je krásné především v noci. Doporučuji rozhodně navštívit a to nejen kvůli ZOO, ale i kvůli zajímavým budovám, které se mi opravdu líbily. Liberec má moc pěknou radnici, ka..
Bobová dráha Janov nad Nis..

16km, 

Bobová dráha Janov nad Nisou je jednou z nejstrmějších bobových drah ve střední Evropě. Nachází se v Česku , v Jizerských horách , v Janově nad Nisou – Hraničné. O bobové dráze..
Osada Jizerka

19km,  

Osada Jizerka je nejvýše položenou osadou Jizerských hor a současně centrem letní a zimní turistiky. Nachází se na Malé Jizerské louce pod čedičovým Vrchem Bukovec na Severu Če..
Hrádek nad Nisou

20km,  

Hrádek nad Nisou je opravdu hezkého malé městečko. Každý si tu najde svoje. Výhodou je jeho umístění v Trojzemí, díky čemuž se tu pravidelně koná řada příjemných kulturních akcí,..
Jezero Witka

17km, 

Jezero Witka je oblíbené rekreační jezero v Polsku . Nachází se u hranic s Českou republikou , na řece Smědé, mezi městy Zhořelec a Bogatynia .O jezeřeJezero Witka je oblíbené re..
Centrum Babylon Liberec

17km,  

Centrum Babylon Liberec je velký zábavní, relaxační, společenský a hotelový komplex v centru Liberce , na severu České republiky . Babylon je vyhledávaný rodinami, jednotlivci i ..
Vodní nádrž Souš

19km, 

Vodní nádrž Souš je údolní přehradní nádrž na říčce Černá Desná v České republice. Leží v CHKO Jizerské hory asi 6km po silnici od obce Desná směrem na Hejnice a asi 5km vzdušnou..
Bod Trojzemí

21km, 

Bod Trojzemí je místo, kde se na soutoku řeky Nisy a Oldřichovského potoka stýkají hranice tří států. Nachází u města Hrádek nad Nisou , u hranic České republiky s Německem a P..
Dětské hřiště Smeťák..

17km,  

Dětské hřiště Smeťák se nachází v Liberci na severu České republiky. Najdete je v městské čtvrti Frntiškov. Dětské hřiště Smeťák nabízí pro děti každého věku i pro jejich rodiče ..
Jezero Kristýna

21km,

Jezero Kristýna se nachází na okraji města Hrádek nad Nisou , na severu České republiky . V těsné blízkosti jsou hranice Německa a Polska . O jezeru Kristýna Jezero Kristýna ..
Žitava

22km, 

Město Zittau leží na soutoku řek Mandavy a Lužické Nisy. Nachází se nedaleko Trojmezí, tj. hranice mezi Spolkovou republikou Německo, Polskou republikou a Českou republikou. Měst..
Rozhledna Bramberk

18km, 

Rozhledna Bramberk je jedna z nejnavštěvovanějších rozhleden na Jablonecku . Nachází se nad obcí Lučany nad Nisou, v Jizerských horách , na kopci Bramberk, na výběžku Marxovského..
Hrad Czocha

19km, 

Hrad Czocha je goticko – renesanční pevnost na jihu Polska . Nachází se u jezera Leśniańskie. Díky svému atraktivnímu vzhledu se stal místem, které velmi často vyhledávají filmo..
Muzeum lidových betlémů

19km, 

Muzeum lidových betlémů naleznete v obci Kryštofovo Údolí , poblíž města Liberec , v Česku . Muzeum se nachází v prvním poschodí bývalé školy. V součanosti zde je restaurace „U K..
Orloj v Kryštofově Údolí..

19km,  

Orloj v Kryštofově Údolí je první vesnický orloj v Česku . Nachází se v Kryštofově údolí, v bývalé trafostanici, cca 10 km od Liberce . Zdejší trafostanice byla ještě v roce 2006..